Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.11.2009

Táákže....nedávno jsme se zúčastnili dvojzkoušek v Kyjích, které mě naprosto utvrdili v tom, že nám přestaly fungovat zónečky. Mívali jsme two on two off. Z ničeho nic ale Arny začal zastavovat těsně za zónou ( takže four on the floor) , když jsem po něm chtěla přesnost a zastavování two on two off tak se strášně zpomalil. Tak jsem ho raději nechala ať si to dělá jak mu to vyhovuje, pomalý zóny je jediný co fakt nechci. Jenže on časem si to vychytal tak, že zónu krásně přeskočí a dopadne přesně za ní na zem :-( vůbec nevim co s tim, chci zas mít ty skvělý jistý rychlý zóny co jsme měli :-(  poraďteeeeeee :-(

Jinak t y Kyje - už nevím kde ta zóna byla a kde ne ale i když jí měl byla to spíš náhoda.... jo a houpačka - mívali jsme jí super rychlou a jistou a ani tu už nemáme....ale aspoň časy byly super - v prvním běhu s náskokem skoro dvou vteřin, postupka 5,6 m/s !!!!!! A oba běhy všechny laťky na svém místě! 

21.10.2009

No a málem bych zapomněla!!! V Masečíně jsme úúúplnou náhodou potkaly dvě spokojené majitelky Prasečích děcek - Bastíčka a Aničky !! Holky už nějakou dobu běhají se svými psíky a štěňátka pořídili svým šikovným ratolestem na běhání. Bohužel je neměli s sebou :-( ale jako tohle jsem vůbec nečekala, že se dostanou k lidem co s nima budou makat :o) mám z toho oooohromnou radost !  Doufám že je brzičko uvidím naživo, prozatím alespoň foto:

Obrazek

19.10.2009


Inu dva měsíce utekli jako ta voda a co všechno se za tu dobu událo?

Ke konci prázdnin jsem Prasátko pomalu začala zvykat na zátěž. Pomalu pomaloučku, a jestli jsme už nabrali dostatek sil jsme si najeli vyzkoušet do Masečína na dvojzkoušky 10.10. Šlo mi hlavně o to, užít si oba běhy a nabažit se závodní atmosféry, která nám oběma pořádně chyběla! Sice zkoušky do dvojek máme splněné, ale chtěla jsem začít něčím nenáročným. Nakonec ani jednomu z nás dva běhy nestačili, což nás pořádně navnadilo na další závody, takže jsem se doma hnedka dodatečně přihlásila na závody do Plzně které probíhali o týden později. Což ale maličko předbíháme :o) V Masečíně jsem byla spokojená!!! První parkur běžel Arny úúúžasně! Všechny laťky zůstaly na svém místě, ovšem panička se zapomněla a jen a jen kvůli ní a její lenosti doběhnout si pár metrů Prasátku na pomoc jsme si vysloužili odmítnutí na tunelu. I přesto jsme měli naprosto bezkonkurenční čas, a vysloužili jsme si 2. místo. Druhý běh už menší sláva - Árný byl roztržitej, dvě laťky a ještě nějaký zádrhel po áčku, za který jsme si myslím vysloužili nějaké to odmítnutí. Ale bavilo mě to, hróóózně moc!!!! I když jsem měla na startu pocit že nevyběhnu a bále jsem se že budeme s Prasátkem na parkuru spíš bojovat než spolupracovat :D 

Už jsem se těšila do Plzně, když tu mě zachvátila - spála!! :-( Nejdřív mi doktorka hnedka v pondělí řekla, že mám angínu a dostala jsem antibiotika, tak jsem si říkala - dobrý dobrý, na závody pojedu to se zvládne. Ale ve čtvrtek mi volala na výsledky a že mám spálu!!! Takže je po závodech, po trénincích....:-/ Momentálně jsem u babičky na vesnici, mám tu obě psiska, ale nějakému nicnedělání nehodlám propadnout, tak jsem se začala věnovat alespoň skokovým řadám a skokové gymnastice, myslím že se to bude hodit :-) nikdy předtím jsem skokové řady nedělala, a fascinuje mě jak to všechno funguje!!!! Pro ty co nevědí - postaví se rovně za sebou překážky ve vzdálenosti buďto 4x výška překážky (dlouhý skok) nebo 2x výška překážky (krátký skok) .  Ta čtyřnásobná vzdálenost jsem si říkala, to bude v pohodě, ale dvojnásobná?!? Nelze!!!! A když jsem si to postavila, přišla mi ta 4násobná vzdálenost hróóózně málo!!!! A co teprve o polovinu menší???? Hmm....Prasátko si nejdříve nevědělo moc rady ni s tím dlouhým skokem, ale po pár pokusech to zvládlo a další den už jsme skákali překážky 50cm ve vzdálenosti 1m naprosto s přehledem!!! ( mám k dispozici překážky s maximální výškou 50cm, ale tak pro začátek stačí :o)  ) Navíc jsem se rozhodla makat na rozlišování stran levá x pravá, za poslední dobu už se mi několikrát stalo že jsem si na tunelu prostě neporadila a Arny vybíhal na druhou stranu než jsem potřebovala, takže to bude potřeba. Uvidíme, jak se to chytne, třeba to časem přidáme i na skočky.

Ale už chci být zdravááááá, ještě před tím než jsem ochuravěla jsme trávili na cvičáku snad pět dní v týdnu.....no víte jak, po tříměsíční pauze, JO?   :o)

15.8.2009

Uuuuf.....tak po dloooouhé době zpět v civilizaci :o) a co že jsme to vůbec prováděli ?

Nooo...co si budem povídat, Prasátko se nudilo. V půlve července prodělalo operaci hnátky, infekce se vymkla z rukou. Takže jsme měli klid na lůžku :o) zatím to vypadá, že všechno dobře dopadlo a pomaloučku zase začneme přidávat nějakou tu zátěž. Ale raději nikam moc nespěcháme.

A co dělala panička s Basíčkem? Tak nejdřív si užili krásných, úúúžasných, epesních deset dní jako vedoucí na dětském táboře!!! Ano, obyčejný tábor, který neměl co dočinění s žádným ze psích sportů :D A oba tam byli naprosto spokojeni. S harantama je legrace, Basík byl spokojený že na něj neustále někdo šahá :o) a v noci dováděl paničku k jejímu stanu :D

Jako musím říct, že Basík mě opravdu příjemně překvapil. Choval se úúúžasně. Vlastně jsem o něm celou dobu nevěděla. Měla jsem svých starostí dost a dost, ale Basík se zvládl postarat se o sebe sám. Všude se mnou chodil, a když někde trochu překážel, lehl si kousek dál a vše v klidu pozoroval. Ovšem když děti vzali do ruky klacík, ihned ožil a ochotně aportoval :o)

Tábor jsem předčasně opustila, abych se vrhla na Berounku! Byla to moje první voda, takže nastalo dilema co se psy...Basík byl šíleně unavenej (hlavně psychicky) , stejně vodu nijak nezbožňuje, takže ten už jel domů do Stověžaté. Arny po operaci, navíc je histerickej takže nebudem nic riskovat, taktéž polifruje domů. Po třech dnech soulodění (a divili by jste se, jaký kus cesty se dám tímto stylem urazit když vane ten správný vítr :D ) mi rodiče na poslední den přivezli Arnyho. A jak ten si to užil! Dvakrát vyskočil z lodi, neustále mu při soulodění někdo házel vodu, kousal do vody i jen tak za jízdy a vůbec mám pocit, že z vodního výletu má docela silné zážitky :-)Horší s ním bylo nocování ve stanu. Všichni se mi druhý den ráno smáli, jestli jsem toho psa vůbec někdy viděla spát....no jo, nevybité Prase, co si budem povídat, ani jeden z nás se nevyspal. Prase celou noc otravovalo, kňučelo že se nudí, šťouchalo do mě a mělo z toho všeho legraci......alespoň je vidět, že už je v pohodě a snad nás na veterině dlouho neuvidí :o)


10.6.2009

Tak nevím, jestli začít dobrými nebo špatnými zprávami. No, ty dobrý jsou stejně dost pomíjivý.....vyrazili jsme na závody na Kladno, a byla jsem dost spokojená :o) první sobotní běh byla naprostá katastrofa, Prase bylo Prase divoké které z houštin a lesů přilítlo rovnou na parkur. Ale všechny další běhy už se vrátilo naše Prase domácí. V sobotu jsme vyhráli zkoušku, v neděli agility open, oba čistě. Ostatní běhy Prase dřelo, ale panička se flákala, jednou se dokonce ztratila v parkuru......

Ta špatná zpráva.....Prase chytlo infekci do hnátky, byla to hrůza, otekla mu celá noha a prasklo to. Teď už je to lepší, musíme jen doufat, že infekce nepoškodila kloub. Každopádně si teď dost dlouho nezaběháme.....

11.5.2009

Tak po dlouhé době aktualizace....Prase nám poslední dobou dělá docela radost. Před měsícem jsme byli v Masečíně - první běh se opravdu povedl, plynulý, rychlý, a byl by bez chyby - bohužel Arny trochu nezvládl kruh a strašně se na něm vymlátil....takže DIS :-( docela mě to mrzelo, protože jinak to byl opravdu vydařený běh. Ve druhém běhu jedna laťka jinak super, takže naše první zkouška na V :))) Video snad časem nějak bude....

No a teďka v pátek jsme vyrazili na Kennel Cup. První běh - jumping - totální propadák, kazili jsme to oba :(  Zkouška - ze zkoušky se kvalifikovali první 3 do finále chov. stanic. Navíc se kvalifikovali i všichni psi z chovatelských stanic, které byli zastoupeny na těch prvních třech místech. Arny byl jediný Ohromák, takže na kvalifikaci byl úplně sám, bylo to jen a jen na něm :-) No a světe div se, s jednou laťkou jsme skončili na 3. místě ! Následovala soutěž dvojic. Byli jsme ve dvojici s Honzou Schvarcem a Ejminkou , a byl to opravdu dream team :D ani jeden z nás se nedostal za 2 překážku :D  Pak přišlo finále chov. stanic. A Arny fakt překvapil! Byl tam menší zádrhel po houpajdě a na poslední překážku se nám nějak nechtělo, takže to nebylo úplně plynulé, ale přesto čisté! Vyneslo nám to 3. místo. Jako vůbec jsem nečekala, že budem schopný zaběhnout něco jinýho než zkoušky....fakt super!!! V tomhle finále se počítali body za každého psa pro jeho chovatelskou stanici. Přestože Arny byl jediný zástupce, v konečném součtu vynesl chovatelské stanici 3. místo!!!

Jo a bude to taky tak ten měsíc zpátky, zúčastnili jsme se dvou inzenzivek - u Ireny Kochové - bylo to super, krásně jsme si zaběhali. Pak jsme byli u Lucky Dostálové - tam jsme docela bojovali s laťkama - ve Stodůlkách je dost nerovnoměrný povrch, a vůbec jsme si nějak moc nerozuměli, měli jsme špatný den....ale jinak s Luckou jsme byli spokojení :-)

18.3.2009

Tááákže.....co nového u nás? Máme za sebou jarní prázdniny, které jsme téměř celé strávili na trénincích agility :-) až na víkend, který prázdniny zakončoval, jelikož Sváluška slavila 18náctiny, a to jakože fááákt pořádně :))) No ale to tady raději nerozvádějme....  >))

Začali jsme pravidelně trénovat u Antonína Grygara, co k tomu dodat - je to boj....nedávno se nám poprvé podařilo zaběhnout na jeho tréninku sekvenci na první pokus, SLÁÁÁVA :D no snad to nebylo naposled......

Teďka v sobotu 14.3. jsme se zúčastnili intenzivního tréninku v Masečíně. První část byla trošku prapodivná, kvůli jednomu indisponovanému pejskovi jsme běhali na nejnižší možnou výšku large, v druhé části jsme měli laťky naopak pěkně vysoko :-) Moc děkuji Anetě, která zpracovala videa z tohoto tréninku, najdete je zde :

http://www.youtube.com/watch?v=jMaTv4x6geg

Doporučuji pustit si zvuk, doprovodná písnička je opravdu Prasečí :-)

 9.2.2009

Tak a máme za sebou první oficiální závody :-) a dopadli jsme přesně tak jak má správná borderka dopadnout :D - čistý dis, a druhý běh nejlepší a opravdu krásný čas - 5,66 m/s (!!!) ale bohužel 2 laťky.....ale byl to fakt krásný běh, Prase nám dřelo.....jen jeden pes měl postupovku nad 5m/s, jinak byli všichni dááááleko za náma..... :-)

 4.2.2009

O víkendu jsme s Vladěnkou a Špičkou, s Karin a bráškou Moonym, a s Anetou a Šivou vyrazili na intenzivní trénink do Chomutova k Radkovi Hoštovi. Popravdě řečeno,hlavně po první části tréninku jsem měla pocit že jsem na parkuru fakt strašný dřevo a nejvíc to Praseti kazim..... druhá hodina byla o poznání lepší, nebyla už tolik zaměřená na práci dvounohého člena týmu.....hlavně jsem zjistila, že Prase nemá problémy se shazováním v techničtějších sekvencích, problémem jsou rovinky.....při první hodině jsme nejdřív rozmákavali psa na rovince po které jsme se dostali k vedení naopak na ruce, a na rovince málo  kdy zůstali všechny laťky na svém místě :-/ naproti tomu v druhé hodině spadla snad 1-2.....snad poprvé jsme zařazovali do sekvencí houpačku, a jaký byl můj údiv, když z ničeho nic vidím Prase letět vysoko nade mnou z půlky houpačky :D pak už jsem si na to dávala pozor a bylo to dobré......ale nejvíc špatnej pocit mám ze slalomu, budeme ho muset začít pořádně dřít.....

Každopádně trénink u Radka se nám líbil a těšíme se na další podobnou akci :-)

24.1.2009

S Prasetem jsme se dnes zúčastnili intenzivky u Evy Bukričové. Bylo to bezva, pořádně jsme si zaběhali, příjemná atmosféra, fakt jsme že nejvíc spokojený =) Vůbec nechápem, co se tomu Praseti přihodilo, ale ono strašně dře, snaží se na tom parkuru dělat co nám na očích vidí....když si vzpomenu, jak naše tréninky ještě docela nedávno vypadali : hop, hop, táhni z toho parkuru :D no vtipné..... mám pocit že mi toho šílence, s kterým to na parkuru byl opravdu boj a o nějaké spolupráci nemohla být řeč, někdo vyměnil.....ale to je blbost kdo by ho chtěl :D

17.1.2009  

 PRASE NEOČEKÁVANĚ ZAZÁŘILO !!!

Dnes jsme se s Basíčkem a s Kancem zúčastnili neof. závodů v Masečíně, a jakože jsme To Prase skoro měli rádi a málem jsme ho začali uctívat!!! Startoval v kategorii začátečníků, umístění následující : Hra – 1.místo ( 32 psů!!! ) , Open – 1.místo ( 22 psů) , jumping – 10 místo, součty – 2.místo !!!! ( 22psů) ......... :-)))))

Nejdříve bych osvětlila toho Kance.....touto přezdívkou dnes Prase pokřtila Vladěnka ( = Vlaďka Čištínová) , když pravila : Tohle nemůže být prasátko. Když se řekne Prasátko, tak si vybavím malé roztomiloučké růžové prasátko. A ne tohohle Kance! – Tož tak.

 No a teď k tomu neočekávanému zazáření. Jak už jsem tady někdy psala, už jsem byla smířená s tím, že Kojot bude na závodech běhat v transu jako dement a vůbec nebude vědět která bije, takže jsem se rozhodla, že s ním budu objíždět co nejvíce závodů a nějak to z něj vydřu, no a začala jsem právě Masečínem.

 Aby toho nebylo dost, Svála se omylem ocitl v pátek večer v hospodě, kde ve velkém množství konzumoval alkoholické nápoje, domů najel v 5 ráno a za hodinu a půl se vstávalo. No, myslím že k mému stavu po probuzení nemusím nic moc dodávat.....na závody mě vezl Jenda ( = můj ctihodný papá) . Celou cestu si Svála vyčítal nejen divokou páteční noc, ale i že se s Prasetem vůbec někam nahlásil, protože jsme mu fakt nevěřili.

 Takže první běh – HRA. Při prohlídce je Sválovi na zvracení. Obsahem je normální parkur, obsahující i docela náročné pasáže, po kterém jsou všude poházené hračky, jídlo.....a uprostřed běhu se musí pes zastavit ve vyznačeném čtverci, zůstat tam 5s a pak pokračuje do cíle. Nebudem to napínat – 0 trestných bodů, krásný plynulý běh, Prase dokonale spolupracuje. Bezkonkurenčně nej čas. Hru běželi dohromady všichni large – začátečníci i závodící, takže konkurence 32 psů – to je fakt hodně.Basík DIS, ale jinak 0 latěk....

 Druhý běh – Open. Umístění jsem nečekala, Arny se jednou otočil na druhou stranu a musel se pak vracet, a pak yhnul na rovince áčko ( ještě moc zónovky takle z velký rychlosti nezná, nemáme teď moc možností cvičit je v sekvencích, takže za to opravdu nemohl ) , na odmítnutí to sice nebylo, ale přece jen to byla dost velká časová ztráta, u toho áčka jsem si ho musela znova srovnat.....přesto ale čistý běh i nejlepší čas, tudíž opět 1. místo!!! ostupka i přes to velký zdržení docela slušná – 4,2 m/s, to fakt nechápu kde to nahnal s takovým zadrhnutím.

 Basík DIS.....

Jumping. Prase nám vystartovalo dřív, pak zastavilo těsně před překážkou, Svála nevěděl co a pustil ho dopředu, ale vzhledem k tomu že byl těsně u překážky tak shodil. Sválu to rozhodilo, zapomněl na přeběh, a chudák Prasátko si kvůli mě udělalo menší výlet k tunelu, ale na odmítnutí to nebylo, stačilo jen na něj zavolat ( ještě jsem se stačila mu omluvit :-) ) a už krásně plynule pokračoval v trase, běžel nádherně.....škoda, 1 chyba nás nechala někde na 10. místě. Čas měl lepší jen jeden pes, a to asi o 0,08 sekundy :D takže fakt dobré !!! Bohužel ve výsledcích nebyla uvedena postupka, a tohle byl jediný běh který nebyl ničím přerušený ( ve hře bylo to povinný zastavení ve čtverci takže tam postupku taky neuváděli).

 V součtu druhé místo.....

Fakt nemám vůbec tušení, co nevědoucí Prase osvítilo, ale bylo naprosto úžasný, na parkuru krásně vnímavý a přitom rychlý, a co hlavně, padla jen jedna jediná laťka a to ještě kvůli tomu, že se nepodařil start.......no, nemůžu tomu uvěřit. Ale stejně si pořád myslím, že Prasátko je nejvíc bezelstný, hloupoučký trdlo, kterýmu nikdo nic neřekl :D a i kdyby řekl, tak ono by stejnak nevědělo.....svojí pasoucí demenci totiž doma nenechal, takže na start jsem ho musela dotáhnout,z pasoucího transu se dostal až když pochopil, že už je to jeho běh, a pokud měl možnost výhledu na parkur, neopomněl si pořádně zahudrovat jak to má ve zvyku....no a v těchto situacích se opravdu moc osvíceně netváří :D

 

4.1.2009

Ségra mi nahrála dvě videa z Horšovského Týna, najdete je překvapivě v sekci videa :-)Jsou v dost mizerné kvalitě, ale lepší než nic....

3.1.2009 

Protože i mně zajímají různé názory a úhly pohledu na agility, rozhodla jsem se že napíšu pár článečků o tom jak běhám já, případně různé postřehy z tréninků. Nemám velké zkušenosti, a hlavně vedení jaké budu popisovat používám jen u Arnyho, který běhá teprve nějakých 8 měsíců, protože když jsem začínala s Basíčkem nevěděla jsem nic, takže se mu při běhání musím dost přizpůsobovat a některé zlozvyky už prostě neodbouráme.

Takže berte moje články s rezervou =)

První článek už je na světě, snažila jsem se v něm přiblížit svojí povelovou techniku, tak jak jí používám u Arnyho.

Dále přidána rubrika Videa, aktualizace ne(úspěchů) – u dogdancingu jsem ponechala pouze úspěchy, protože už tam toho je docela hodně a je to nepřehledné.Navíc ty neúspěchy nám dost že zastiňují úspěchy :-P.

To by zatím bylo vše....UF ! :)

1.1.2009

Tak dnešek mě bohužel přesvědčil o tom, že nás čeká dost dřiny a odříkání, než bude Jidáš použitelný na závodech agility a bude tamtéž schopen podávat stejné výkony jako na trénincích.Dnes jsme se totiž zúčastnili novoročního závodu u nás na HAFBU, neoficiálního, a spíš tak trochu tréninkového. Před závodem byl 2hodinový trénink, kterého jsme využili, původně jsme dokonce měli jít jen na trénink, na závody se mi ani nějak nechtělo, nakonec jsme ale přesto nastoupili.

Trénink byl úžasný, Prase dřelo, laťky padaly opravdu vyjímečně,  měla jsem pocit že se tak jako hezky soustředí což u něj není úplně obvyklé.

Jenže pak přišel závod, na cvičáku najednou spousta psů, blázinec, atmosféra Jidáše naprosto pohltila.....v obou bězích se disknul hned snad po první překážce, naprosto bezhlavě letěl na úplně druhou stranu než jsem běžela já, v podstatě vyhnul z rovinky na druhou stranu ode mě.Což pro mě je opravdu těžko pochopitelné, dalo by se říct že se na závodech navrací do svých začátků, kdy nebyl schopný překonat dvě překážky rovně za sebou a jen splašeně lítal po parkuru.Budiž mu k dobru přičteno, ža v prvním běhu nepadla žádná laťka a v druhém 2, obě na dlouhé rovince které prostě nezvládáme.

Basíček skončil na 3. místě, dohromady 3 laťky z čehož je třeba se radovat, u něj je to velký pokrok =)

No, vidím to tak, že můžem začít objíždět závody, přičemž nás nejspíš čeká hodně startů, kdy Prase budeme nemilosrdně vyhazovat z parkuru, dokud si neuvědomí, že takle to prostě nejde a bude se muset začít soustředit.Ale na druhou stranu je pokrok, že běhá docela normálně na trénincích, to nebejvávalo:-)

A máme tu další skvělou novinku!!! Nejspíš budeme muset začít běhat slalom s náplastěma, případně omezit jeho trénink na minimum, neb Praseti kolem očí mizí chlupy, a poslední dobou už to nejsou jen chlupy, dře si to pomalu do krve :-(

30.12.2008

O víkendu jsme byli na závodech agility v Domažlicích - O Kozinův čakan. Arny závodil v začátečnících. V sobotu nás překvapil slalom a kruh v této kategorii, se  slalomem sice problémy nemáme, ale když dělal Arny kruh naposledy, tak se docela dost praštil do zad, takže s ním mám teď trochu problémy, bohužel mi ho podlezl.....no a v neděli v parkuru pro začátečníky nebyl ani kruh ani slalom, a Arny vyhrál s předstihem 5s a z nějakých 7 závodníků jsme doběhli jediní bez chyby =) 

Basíček, ten si to užil=) dost dlouho jsme netrénovali, Prase je moc náročný :D, takže v sobotu jsme si první dva běhy vůbec nerozumněli :-(  agility běžel Basík krásně rychle plynule, ale bohužel 3 laťky....zbytek disk....v sobotu jsem si dávala pozor na laťky,dokonce jsem ho asi i trochu brzdila, v openu spadla jen jedna, v jumpingu hned první jinak čistý :( a zkoušky myslim že laťka a odmítnutí.....ale jinak jsem spokojená, 1 laťka to je u Basíka fakt zázrak:-)

Jinak Prase celý víkend dokazovalo svojí demenci....a docela tím vzbuzovalo ve svém okolí velkou pozornost.....když se běhalo, tak drželo v hubě nějakej hadr nebo neidentifikovatelnou rozkládající se hračku a "hudrovalo" - což se těžko vysvětluje, ale prostě když někdo běžel, tak ho sledoval s tím cosi v hubě,do toho hystericky pískal a čas od času s tím v hubě zaklepal, a to tak razantně že se tím sám musel hrozně mlátit...a ještě do toho udělal takovej pazvuk, něco jako zavrčení....chudák nesmí štěkat, tak místo toho dělá tohle....pro něj je ta hračka v podstatě dudlík=)no a tohle dělal celé dva dny, jen když se přestavovalo a nebylo komu "fandit" tak vždy na chvíli usnul =) snad dostanu k Vánocům klec, abych mu příště mohla zabránit výhledu na parkur....

8.12.2008

Přidány fotky, "malinko" opožděně - z podzimu 2007, pořízené někdy kolem MRDD. Že vděk těm Tetkám=) Najdete je u Arny- agility a Arny-ostatní;-)

1.12.2008

Tak co se u nás za ten půlrok změnilo....v létě jsme několik týdnů trénovali na soustředění agility ve Zvánovicích, už třetím rokem.....Arny tam začal běhat na velký....a bylo to peklo.Zpočátku jen v záchvatu šílenství běhal po parkuru a nebyl schopen natrefit překážky. Když se u parkuru čas od času zastavili nějací náhodní kolemjdoucí s dětmi, tak když na plac přišel Svála s Prasetem tak raději děti rychle odvedli pryč, jelikož Sválovi už občas došly nervy. Po spoustě dřiny to po prázdninách začlo vypadat trochu líp. Od podzimu trénujeme agility někdy i 4x do týdne, trochu jsme zanevřeli na jiné psí sporty. Letos jsem s Basíkem ani nevyrazila na MR dogdancing, jelikož jsme měli nějak předogdancingováno.....teď po delší pauze pomalu zase začínáme trénovat.....poslední úspěch co si tak pamatuju bylo VÍTĚZSTVÍ NA FINÁLE POHÁRU SÁŘINY BRASY V KATEGORIÍCH A,B, bylo to někdy na jaře, od té doby jsme nikde nebyli.

Takže teď trénujeme hlavně agility, protože to nás baví nejvíc:-) Od léta už Prase docela zvedá nohy, schazuje spíš vyjímečně a hlavně když už je unavený. Případně když vidí na parkuru běhat svého pasoucího kamaráda Beaernyho, tak pak většinou není schopen normálně běžet....na žádného jiného psa takle nereaguje, ale Beaerny je prostě šílenec.....slalom už je také schopný dělat sám, ale do sekvencí ho ještě moc nezařazujeme, děláme si zvlášť náběhy. Zóny má Prase docela pěkňoučký, rychlý, akorát houpačka, z tý je ještě trochu vypsychlej.Ale na závodění si ještě nějaký čas počkáme, přece jen než se vydře velký rychlý šílený pes tak to nějakou dobu ještě potrvá....takže nikam nespěcháme, Arny potřebuje hlavně čas....

Jo a kdyžtak tady se můžete mrknout na docela pěkný video....ta druhá sekvence je docela vtipná, myslim že jsem budto zapomněla kudy dál nebo to byla maličko opožděná reakce na schozenou laťku =) http://www.youtube.com/watch?v=IS7GjzF8kcM

nové stránky ruším....není čas:-( tak aspoň zkusím občas aktualizovat ty stávající....

24.3.2008

Tak po dloooouhé době trošku aktualizace...omezím se asi jen na nějaké výsledky ze závodů..... 27.1.2008 proběhlo 1. kolo Sářina poháru Brasy.  S Arnym jsem se přihlásila do fun, a jako že jsem byla vcelku spokojená. Ve fun se neurčuje pořadí, je to nezávodní kategorie jejíž účelem je seznámit pejska a atmosférou závodů. No a Basíček, to byla jedna velká improvizace:))) sestavy jsem vymýšlela cestou.... startovali jsme v divizích A a B obojí advanced. V A jsme skončili o čtvrt bodu na 3. místě ze tří a v B na 2.místě taky ze 3....a jako už mě to v těch pokročilejch nebaví, že nás je tam tak málo....ale snad už tam pomalu začnou přibejvat nějaký další týmy....

No a 9.3.2008 proběhlo 2. kolo Sářina poháru. Najeli jsme už v sobotu, jelikož Arny už mohl i na zkoušky :)) No a jak to dopadlo...nejdřív katastrofálně :-))).....zkoušku A1 jsem mohla mít za plný počet, kdyby jsem si ovšem uvědomila, že téměř u všech cviků musí pes klusat...byl to za ten víkend podle mě nějhezčí Arnyho výkon, a byla jen moje chyba že jsem nešla rychleji abych ho rozklusala...takže nesplněno. A těsně než jsme nastoupili na zkoušku B1 se do Arnyho pustil nějaký kříženec, to ho samozřejmě naprosto rozhodilo a nedalo se s nim na place vůbec spolupracovat. Takže smůla, zase nesplněno...naštěstí rozhodčí vypsali ještě jedny zkoušky na odpoledne. To už jsme měli větší štěstí - Arnyho jsem tentokrát pěkně rozklusala, takže ZKOUŠKU A1 JSME SPLNILI NA VÝBORNĚ A DOKONCE NA PLNÝ POČET BODŮ A B1 UŽ TEDA "JEN" NA VÝBORNĚ :)))

V neděli přišla řada na Basíka....závodili jsme zase v A a B advanced. Opět improvizace...v A 3.místo ze 4 a v B 2. místo ze 3.

Tenhle víkend - 22.-23.3. jsme strávili na MVP v Letńanech předváděním dogdancingu. Nějvětší kámen úrazu byla hlavně v sobotu jako vždy moje naprostá nepřipravenost....to se projevilo hlavně u Arnyho otoček - zapomněla jsem že Arny si teďkon zamiloval twist (půlotočka a zacouvá mezi nohy) a dost ho zaměňuje s otočkama, takže tam jsme si trochu neporozuměli...a v neděli mi odmítl svojí oblíbenou chůzičku do boku...ale jinak jsem byla s oběma psi vcelku spokojená.

To zatím asi bude tak všechno...Snad brzy si už najdu čas abych trochu doplnila ostatní rubriky....

3.1.2007

Tááákže :))))) ..... jako jak tak koukám je to docela dlouhá doba co jsem tu byla naposled....když ten Svála teď nemá vůbec čas....já ani nevim co napsat, už je to tak dlouho že už si nepamatuju co se událo důležitého....ale každopádně po MR DD měli pejsci volnější režim, já dřela ve škole a tak ani agility jsem moc nestíhala....no a všechno to završil Silvestr, který jsem se na poslední chvíli rozhodla strávit na horách s partou 15 lidí, z nichž jsem znala jen 2 jedince....a jako dybych  věděla, s kym tam jedu tak nevim nevim jesli rači nezůstat pěkně doma s rodičema :-D...takže ale to už se moc zakecávám, důležitý je že tím pádem pejsci strávili skoro 6 dní beze mě....a popravdě dovolená to byla pro obě strany :-))) hned jak jsem se vrátila a trošku se Vzpamatovala :-P začala jsem zase pořádně trénovat, zatím jen DD, na agility se chystám o víkendu a strááášně se těšim, už mam fakt absťák.....řekla bych že DD jsem necvičila něco přes dva týdny a jako na Praseti to rozhodně bylo znát, vůbec jsme nějak nemohli najít společnou řeč :-D vůbec jsme nějak nebyli schopní se domluvit..... Jinak konečně taky budou nějaký ty závody DD - Sářin pohár Brasy, budou to tři kola - a Prase se už konečně dočká, na prvním kole půjde do Fun, ve druhém na zkoušky a ve třetím už bude moct i závodit :-)))

Silvestra Prase prej jakžtakž zvládlo, ale jako za těch 6 dní co bylo bez mého dohledu mam takovej pocit že ještě víc zmentálnělo....nedělá na procházkách nic jinýho než že pase....o přechodech vůbec nemluvim, naprosto není schopen mě vnímat, a já si snim můžu dělat co chci a jako už začínam bejt docela drsná, a obávam se že za chvilku mi dojdou nervy a snad ho i nakopnu :-D což už možná na to nějak zareaguje, zvlášť pokud k tomu použiju své nové boty s ocelovou špičkou které mi přinesl ježíšek :-D

No nic teď už si nějak nemůžu na nic moc vzpomenout co je u nás novýho....jo vlastně, úplně jsem to sem zapomněla napsat, po MR jsme se s Basíčkem umístili v celoroční dogdancingové outěži DOGDANCINGOVÝ TÝM ROKU NA 3. MÍSTĚ!!!! :))))))

Jo a jinak přejeme všecko co se přává v těchto dobách, Sťastný Nový rok a tak, však vy víte...Svála na tyhle věci moc neni....ale jako děkuju všem co si na mě vzpomněli a poslali

mi krásný PFka :)))

16.12.2007

Svála se moc omlouvá, že ty naše stránky jakože docela fláká, ale on teďkon vůbec nemá čas...a ještě nějakou dobu mít nebude :-/ jako asi někdy během vánočních prázdnin snad se najde čas noo...jako kdyby jste věděli, jakou práci mi to dalo, přemluvit se k tomu napsat sem aspoň todle..

O víkendu jsme se zúčastnili MČR DOGDANCING a stali jsme se VICEMISTRY V DIVIZI B - HEELWORK TO MUSIC!!! Jako spokojenost naprostá a největší;-) popravdě ani jsem nějak moc nechtěla počítat s tím že se umístíme... Závodili jsme ještě v divizi A -musical dressage, to mě jakože trošku zklamalo jelikož jedné rozhodčí jsme se tak trochu výrazně nelíbili, takže nás z 2. místo poslala až někam na 4.....ale jinak jakože super závody, skvělá organizace a spousta krásných sestav! Arny si v sobotu "zazávodil“ v nesoutěžní kategorii FUN, a na to, že jsem chvilku potom zjistila že je nemocný se předvedl moooc pěkně:-))) jako sice je to kategorie, kde se neurčuje pořadí, ale přesto se hodnotí, tak jsem nakoukla do bodovací tabulky a ze tří "závodníků" jsme dopadli nejlíp;-) no ale vzhledem k tomu, že Praseti bylo blbě tak se bohužel nemohl zúčastnit exhibice při MR....tak jakože zatim toť vše, během týdne snad nějaké to povídáníčko přidáme a možná i fotečky od Vokatý by se tady mohli časem objevit.....

27.11.2007

Strávili jsme naprosto dokonalej víkend - fakt bych si takovej ještě někdy zopákla;-) V sobotu  ráno jsme vyrazili s Drzantíkem (Andrea) a Hůjou ( Šimona) do Kladna na kousání, po obranách jsme si tam ještě zacvičili dogdancing (popř. poslušnost - většinou rovnou cvičim obojí), potom jsme se přesunuli do Břve kde nám kamarádka zajistila halu - byla určená spíš pro Hůju ale Bázik si taky chviličku zacvičil, no a den jsme zakončili v Komořanech tréninkem agility. V neděli ráno jsem si potrénovala dogdancing, potom jsme šli na prochajdu s kamarádkou Janou a borderčí slečnou Airin a celý náš docela akční víkend jsme odpoledne zakončili stopama. Takže v podstatě jsme za celý víkend potrénovali snad všecko čemu se věnujeme :-)))) v neděli večer se pejsci tvářili že jsou snad možná i unavení....což se nestává příliš často :-D  No a po takovém akčním víkendu jsem samozřejmě aktualizovala tréninkový deníček ;-)

Jo a když jsem dneska vracela domů Jacka, kterého jsem měla na venčení, tak ve výtahu jsem se tak zadívala na To Prase, a musim říct že kdyby nebylo tak mentální tak ho snad i máme rádi, možná dokonce i uctíváme ;-) mělo totiž svůj záchvat normálnosti, což se mu nestává příliš

často:-))) Měl takovej hodňoučkej, hezoučkej, nevinňoučkej pohled, díval se na mě těma svejma Prasečíma očkama, který ale v tu chvíli vůbec nebyli Prasečí, já vlastně nemam tušení čí očka to byli, ba ani jsem mu nevěřila že on je náš Arnold Jidáš Rimmer;-) tak třeba bude takových záchvatů časem přibývat, co my víme....ale každopádně vás můžu ujistit, že zatím To Prase moc jakože rádi nemáme....jen málokdy a když, tak stejně jen maličko malilinkato.... :-))))))

Do fotogalerie Arny - dogdancing přidány fotky z předváděčky v Letňanech od Petry Malé...jsou sice jen dvě a na jedné z nich  Arnyho zrovna odměňuju :-)...ale aspoň že něco...Petro díky!

21.11.2007

Tak dneska si konečně oba pejsci zakousali, byli jsme na obranách v Kladně, Hůja (Šimona) nás k tomu nějak jakože dokopal....byli jsme kousat poprvý, ale myslim že teda určitě ne naposledy! ;-) .Moc se nám tam totiž líbilo, samí pohodoví lidi, a mě i psiska to jakože dooost bavilo... jak jim to šlo se dočtete v tréninkovém deníčku!

18.11. 2007 

Tááákže….celý víkend jsme si užili v Letňanech na výstavě, bylo to super, potkali jsme tam spoustu kamarádů a široké Arnyho příbuzenstvo- brášku Moonyho a Archieho, ségru Aiwynku, mamču Ajlinku….sice jsem nevystavovala, ale několikrát jsem s oběma hafanama předváděla dogdancing…a jelikož mám docela tvořivou náladu věnovala jsem celému víkendu jedno povídání, které najdete v sekci Články;-)

10.11. 2007

U obou pejsků přibyli do rubriky agility fotky od Renaty , tímto Renatě od Medvěda a Plesnivé děkujeme !

9.11. 2007 

U každého z hafanů najdete novou rubriku - tréninkový deníček ;-)

8.11. 2007

Děkujeme všem za kladné ohlasy na naše stránky ;-)

Úplně jsem zapomněla do povídání o Arnym jednu jeho docela význačnou vlastnost, která mě přesvědčuje o tom že jeho přezdívka Prase Nechutný mu opravdu právem náleží. Jedná se o jeho styl hrabání. Normální pes hrabe předníma nohama. Prase - to hrabe tlamou. Prostě tu hlínu vykusuje. Hnáty u toho používat moc neumí. Asi si dokážete představit jak pak vypadá - no prostě jako Prase Nechutný :-D...z tlamy mu visí tráva, na horním patře má nalepenou hroudu hlíny....musim to někdy vyfotit....

Koukam že všechny novinky se zatim točí kolem Prasátka. Tak co se týká Basíka, na dnešním tréninku agility jsme došli k závěru, že mu naprosto chybí základy (neumí třeba vůbec běhat těsně u mě na ruku), tudíž je budeme muset doučit.....

No a dogdancing docela flákáme, v tomhle počasí nemam moc chuť trénovat,musím s tím něco udělat, přece jen MR je za dveřmi....

4.11. 2007

Tak dneska naše stránky oficiálně otvírám široké veřejnosti :-D

Doufám že se vám tu bude líbit :-D

 SVÁLA A SMEČKA

P.S: Arny má novou úchylku - pasení jednoho našeho psího kamaráda Jacka na přechodu. Jack je jeden docela mentální jack russel, kterej když se má čekat před přechodem tak se chová jako na startu agility, řve na paničku a je úplně šílenej. No a Arny ho samozřejmě pase....takže teď zažívá docela peklo u přechodu, je úplně mimo a když Jack vyběhne on samozřejmě vystřelí taky, no a to se samozřejmě musí nějak odnaučit, a pozitivní metodou to asi zrovna nebude....a já si můžu dělat co chci, už sem na něj fakt docela drsná a on sice už třeba zůstane a nevyběhne za nim, ale pást ho prostě musí....